لوازم جانبی موتور توبلار نماینگی هیوت قیمت موتور کرکره وارد کننده تیغه

انکب بلبرینگ  (UCF و PVC):

اندکب موتور کرکره قطعه ای است که قسمت حلقه ای آن بوسیله ی جوش به یک طرف شفت متصل میشود.  قسمت شفت آن با قرار گرفتن در بلبرینگ سبب چرخش روان شفت اصلی و در نتیجه بالا و پایین شدن کرکره میشود. صددرصد نوع اندکپ و بلبرینگ کرکره برقی تاثیر زیادی در طول عمر مفید کرکره خواهد داشت که ایران کرکره بخاطره استفاده از قطعات مطلوب تر همیشه جلوی مشتریان روسفید بوده است.

صفحه پلیت

صفحه پلیت :

صفحه پلیت کرکره برقی بصورت جفتی می باشد که بعنوان دو پایه اصلی بالا استفاده می شود. دو طرف لوله بالا به این صفحه ها متصل شده و تقریبا در مرکز این صفحات قرار می گیرد. صفحه پلیت به مانند دو گوش می ماند که روی قوطی های دو طرف کار نصب می شود. صفحه یک از یک طرف موتور و از طرف دیگر اندکب را نگه می دارد.

 

صفحه پلیت موتور کرکره برقی در دو مدل ساخته می شود که عبارتند از :

  1. صفحه پلیت شیاردار برای موتورهای توبولار – تیوبلار
  2. صفحه پلیت صنعتی موتور ساید

1: صفحه پلیت شیار دار برای موتور توبولار

این مدل از صفحه پلیت های کرکره برقی در دو اندازه 25 سانتیمتر و 35 سانتیمتر ساخته می شوند که هر کدام برای موتور توبلار با رنج خاصی استفاده می شود که در زیر بررسی می شود. این صفحه پلیت ها به دلیل داشتن شیار روی خودش قابلیت تنظیم پایه ستاره ای یا کتابی را براحتی دارد. همچنین صفحه پلیت شیاردار در وزن های سبک و سنگین تولید می شوند که پیشنهاد ما انتخاب صفحه پلیت های سنگین با ضخامت بالا می باشد تا امنیت کار شما بالاتر برود.

واشر مویی کرکره :

برای محافظت ازتیغه های کرکره برقی در برابر خط و خش هنگام بالا و پایین حرکت کردن آن ها و همچنین ورود گردو غبار به داخل  و  جلوگیری از ایجادسروصدااز واشر مویی در دو طرف ریل استفاده می شود که بافت نرمی را در لبه ی ریل فراهم می آورد.

واشر های موئی در انواع کوتاه و بلند مورد استفاده قرار می گیرند و در برخی از ریل ها به جای این نوع واشر موئی مویی از لاستیک استفاده می گردد

 

 

اندکب موتور کرکره # انکب بلبرینگ # مویی کرکره # کاور موتور کرکره # صفحه پلیت کرکره

لاستیک انتهایی :

از آنجایی که تیغه کرکره برقی از آلومینیوم ساخته میشود باید توجه داشت که در هنگام بسته شدن کرکره و لحظه ای که تیغه انتهایی با کف برخورد میکند باعث تولید صدایی ناهنجار میشودکه این صدا به دلیل یکپارچه بودن کرکره افزایش پیدا کرده و موجب اذیت میشودبه همین دلیل برای گرفتن صدای برخورد تیغه به انتها در تیغه انتهایی یک نوار لاستیکی رد میکنند که این لاستیک از مواد درجه یک PVC تولید شده و وجود این نوار لاستیکی که به لاستیک انتهایی کرکره برقی نیز معروف میباشد باعث گرفتن صدای ضرب و عدم سایش تیغه کرکره به کف میشود.
وجود لاستیک جدای گرفتن صدا باعث عدم ورود گرد و خاک به داخل میشوددیده شده در کرکره هایی که از لاستیک انتهایی کرکره برقی استفاده نشده ضربات بسته شدن کرکره باعث تخریب کرکره و به صدا افتادن کل تیغه ها در هنگام باز  بسته شدن میشوددر بازار تیغه انتهایی هم بصورت تخت و هم بصورت معمولی قوسدار میباشد که با توجه به این دو مدل لاستیک انتهایی مخصوص تیغه های انتهایی بصورت شکل تی T  مخصوص تیغه های معمولی قوسدار بصورت شکل جی G می باشد و به صورت بسته بندی و در وزن های ۱۰ کیلویی موجود میباشد اما نکته اینجاست که نوار های موجود در بازار گاها از مواد ضایعاتی لاستیکی ساخته میشوند که این نوع لاستیک ها به هیچ وجه دوام و کارکرد لاستیک های با کیفیت PVC را ندارندواصلا با لمس کردن این نوع لاستیک ها متوجه میشویم که کیفیت بالایی نداشته و با مقداری کشش لاستیک رنگ آن سفید شده و تکه میشود متاسفانه برخی از فعالان صنف کرکره به دلیل کاهش قیمت تمام شده از این لاستیک های انتهایی کرکره برقی استفاده میکنندو بعد از مدتی نه چندان زیاد لاستیک در ریل کرکره پوسیده و خرد میشود و نیازمند تعویض میباشد

 

 

اندکب موتور کرکره # انکب بلبرینگ # مویی کرکره # کاور موتور کرکره # صفحه پلیت کرکره

کپس :

کپس تیغه کرکره درپوشی است که در دوطرف تیغه قرار می گیرد و قابلیت  ضربه پذیری بالای داردو از سرو صدا و لغزش جلو گیری می کند .

برای هر نوع تیغه کرکره کپس متناسب با آن تیغه در نظر گرفته می شود . کپس ها از مواد ABS ساخته می شوند و مواد درجه یک به رنگ کرم هستند و کپس های درجه ۲ معمولا به رنگ طوسی هستند .

 

 

اندکب موتور کرکره # انکب بلبرینگ # مویی کرکره # کاور موتور کرکره # صفحه پلیت کرکره

کاور موتور کرکره ساید :

  1. جلوگیری از بارش برف و باران بر روی موتور
  2. کاهش قابل توجه صدای کنتاکتور موتور ساید
  3. جلوگیری از دستکاری خلاص کن زنجیری موتور
  4. محفوظ نمودن موتور و دادن جلوه زیباتر به کرکره برقی

 

رنگ کاور موتور ساید کرکره برقی

رنگ کاور موتور ساید عموماً از نوع الکترواستاتیک کوره ای می باشد . لازم به ذکر است این کاورها فقط و فقط به رنگ سفید موجود می باشند.

 

نصب کاور بر روی موتور ساید کرکره برقی پارکینگ

با توجه به صدای کنتاکتور موتور ساید کرکره برقی، توصیه می شود بر روی کرکره برقی پارکینگ که موتور ساید نصب شده حتماً کاور نصب شود. این کاور بصورت باور نکردنی صدای موتور را کاهش می دهد.

 

 

اندکب موتور کرکره # انکب بلبرینگ # مویی کرکره # کاور موتور کرکره # صفحه پلیت کرکره